sprzęt komputerowy

Klawisze do klawiatury laptopa – jak je wymienić?

Klawisze do klawiatury laptopa – jak je wymienić?
5/5 - (3 votes)

Ci, którzy użytkują laptopy głównie w roli maszyny do pisania, często mają problemy z pękającymi lub odpadającymi przyciskami. Dzieje się tak między innymi wtedy, gdy ktoś pracuje jako dziennikarz, copywriter lub programista. Każda klawiatura ma pewną skończoną liczbę naciśnięć każdego klawisza, po której zaczną dziać się rzeczy nieprzewidziane. Nie oznacza to oczywiście, że musimy zaraz biec do serwisu i zlecać wymiany całej klawiatury. Byłoby to bowiem bardzo drogie, a w przypadku starszych maszyn nieopłacalne. Można jednak kupić pojedyncze klawisze do laptopa w sieci i dokonać ich wymiany, zamiast wymieniać całość. W ten sposób zaoszczędzimy naprawdę sporo pieniędzy.

Kupujemy klawisze do klawiatury

By można było naprawić laptop najpierw musimy wejść w posiadanie odpowiednich klawiszy. Można je kupić między innymi na stronie klawiszedolaptopa.pl. Strona umożliwia zakup na sztuki, wobec tego koszt naprawy będzie minimalny. Możemy oprócz tego dokonać wymiany przycisków, które nie przystają do polskiego układu klawiatury, co jest powszechne gdy przywieziemy komputer z zagranicy. Przyciski do klawiatury różnią się w zależności od urządzenia, stąd bardzo ważne jest by najpierw wybrać właściwe. W tym celu korzystamy z wyszukiwarki, podając markę laptopa, jego model, typ i inne wymagane informacje. Najczęściej znajdziemy je na dolnej stronie urządzenia, na naklejce umieszczonej tam przez producenta.

Zakładamy nowe klawisze do laptopa

Sama wymiany przycisków nie jest trudna i możemy ją wykonać samodzielnie. Nie musimy też mieć specjalnego zestawu dedykowanych narzędzi, w przypadku większości klawiatur. Przyda się pęseta lub dwa pilniki do paznokci, może być też płaski śrubokręt. Należy najpierw podważyć pozostałości starego klawisza, tak by mocowanie uległo odpięciu. Wtedy przycisk wypadnie i będziemy mogli włożyć nowy. Jeżeli natomiast wcześniej odpadł samodzielnie, pozostaje tylko usunąć resztki zabezpieczenia z wnętrza i już możemy instalować nowe klawisze do klawiatury(https://www.laptopkey.eu/). Wystarczy mocno je docisnąć, by zabezpieczenie zablokowało przycisk na miejscu.